ENGLISH
جمعه, 28 دی 1397 - 12 جمادی الاول 1440 - January 18, 2019
 • خدمات الکترونیک
 • پورتال خبری
 • آمار و اطلاعات
 • ارتباطات مردمی
 • گردشگری مجازی
 • سرانه واقعی ملی با رویکرد درآمد زایی از صنایع دستی

  سرانه واقعی ملی با رویکرد درآمد زایی از صنایع دستی

  «»

  رد پای معماری دوران آل مظفر در عز آباد رستاق

  سلسله ایلخانی از حدود سال 656 هـ ق تا 756 هـ ق بر ایران کنونی و سرزمین های اطراف آن حکمرانی کرد.

  مواریث فرهنگی ثبتی، شالوده توسعه آینده، گردشگری و اقتصاد مقاومتی (2)

  مسجدجامع بنادک سادات که احداث آن، منتسب به امامزاده سید شمس الدین گردیده، یک اثر ثبتی ارزشمند در فهرست آثار ملی استان و منطقه میانکوه است.

  مواریث فرهنگی ثبتی، شالوده توسعه آینده، گردشگری و اقتصاد مقاومتی

  مسجد طزرجان

  یادداشتی که مطالعه می نمایید دل نوشته ای است به مناسبت افتتاح یک مسجد تازه تاسیس با سبک معماری سنتی ایران و اسلام در مرکز روستای تاریخی و گردشگری طزرجان یزد و در محدوده مرزی باغ شهرستانهای مهریز و تفت:

  ثبت جهانی یزد، ثبت فرهنگ و خاطره ها

  ثبت جهانی یزد

  گفتن و نوشتن درباره شهری که پشتوانه چند صد ساله دارد، آسان نیست.

  Damaging macro organisms to the historical texture of Yazd city

  Historical monuments in the hot-arid zones of Iran are mainly made of terra and mud-bricks with the mud mortar traditionally

  سیمای تاریخی یزد (قسمت دوم)

  زیباترین و بنام ترین بنای چشمگیر و فخیم شهر یزد «مسجدجامع» آن است. اصل این مسجد از آن عهد دیالمه بود ولی مسجدی که در آن برپا بود از میان رفته و برجای آن مسجد کنونی در نیمه اول قرن هشتم هجری به وسیله رکن الدین محمد یزدی ایجاد شده است و بعدها افراد مختلف در دوره های ایلخانان و تیموریان مرمت ها و اضافاتی در آن ایجاد کرده اند.

  سیمای تاریخی یزد

  در سفر نوروزی به یزد، دوستی تهرانی را که برای نخستین بار به یزد آمده بود، در کوچه های پیچ در پیچ شهر پدری و مادریم دیدم. او خوشحال تر از من شد، چه به قول خودش کسی را یافته بود که می توانست کمی از گذشته یزد برای او بازگو کند.

  یزد، دیار عشق و دلدادگی

  یزد

  یزد، شهر مردمانی سخت کوش و مهربان است که وقتی در کوچه های آشتی کنان به آنها می رسی لبخند را با تمام سخاوت به آدمی می بخشند، هنگامی که کوبه در خانه شان را می کوبی در را به رویت می گشایند و تو را به خوردن چای دعوت می کنند، بی آنکه بدانند که هستی و از کجا آمده ای. با لهجه شیرینشان برایت سخن می گویند و هرگاه جویای حالشان شوی با شکرخدا ، پاسخت می گویند که این از خصوصیات با ارزششان است که صبری غیرقابل توصیف دارند.

  1 2 صفحه: