ENGLISH
شنبه, 2 تیر 1397 - 10 شوال 1439 - June 23, 2018
 • خدمات الکترونیک
 • پورتال خبری
 • آمار و اطلاعات
 • ارتباطات مردمی
 • گردشگری مجازی
 •  

   

  بازدید دبیرستاد اجرایی خدمات سفر استان یزد از بازارچه نوروزی صنایع دستی شهرستان میبد

  مدیرکل میراث فرهنگی و دبیرستاد اجرایی خدمات سفر استان یزد در روز شهرستان میبد از بازارچه نوروزی صنایع دستی این شهرستان بازدید کرد.  

  به گزارش روابط عمومی، امور فرهنگی و اجتماعی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، مدیرکل و معاونین میراث فرهنگی یزد و جمعی از مسئولین میبد امروز چهارم فروردین ماه که به عنوان روز شهرستان میبد نامگذاری شده، از بازارچه نوروزی صنایع دستی این شهرستان واقع در برج کبوترخانه بازدید کردند.

  در این بازارچه توانمندی‌های بانوان شهرستان میبد در 19 غرفه درزمینه های: کار بافی، صنایع‌دستی، چرم‌دوزی، خط و تهذیب روی سنگ و نقوش برجسته روی سفال به نمایش گذاشته ‌شده است.

  در کنار بازارچه صنایع دستی میبد، یواش تور میبد نیز با استقبال مسافران نوروزی روبرو شده است. مسافران با سوار شدن بر این اتوبوس قدیمی از بافت تاریخی میبد و مکان های گردشگری بازدید می کنند و سفری خاطره انگیز را با این خودروی قدیمی تجربه می کنند.

  هدف از برگزاری این نمایشگاه، احیاء و معرفی صنایع دستی شهرستان و به خصوص روستاها و بخش های میبد عنوان شده است.

  گفتنی است این نمایشگاه  با همت شرکت تعاونی دهیاری ها از یکم تا ۱۵ فروردین ماه دایر و پذیرای گردشگران و مسافران نوروزی میباشد.

  لازم به ذکر است "فاطمه دانش یزدی"مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد  با حضور در برج کبوترخانه، کمپ ورودی میبد از سمت اردکان، پارک بهاران و نمایشگاه بانوی خورشید از نزدیک با مسافران و غرفه داران گفتگو و در جریان خدمات دهی به مسافران و شهروندان قرار گرفت.

  برج کبوتر خانه میبد یکی از بناهای تاریخی دوره قاجاریه است که در جنوب شرقی باروی قدیم شهر میبد (محل کنونی فرمانداری میبد) واقع شده و به شماره ۱۶۹۱ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

  قابل ذکر است که یکی از پربازدیدترین مجموعه‌های تاریخی و فرهنگی شهرستان میبد برج کبوتر خانه است و امسال هم تاکنون مسافران و گردشگران زیادی از این مجموعه بازدید کرده‌اند.

  منبع خبر: روابط عمومی
  تاریخ نشر: 1396/01/04
  87 بار

  دیدگاه کاربران