ENGLISH
جمعه, 28 دی 1397 - 12 جمادی الاول 1440 - January 18, 2019
 • خدمات الکترونیک
 • پورتال خبری
 • آمار و اطلاعات
 • ارتباطات مردمی
 • گردشگری مجازی
 •  

   

  افتتاح کارگاه آموزشی تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی در روز جهانی صنایع دستی در شهر میراث جهانی یزد

  یکشنبه بیستم خردادماه 97، کارگاه آموزشی تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی در مرکز آموزش شماره یک صنایع دستی یزد افتتاح شد.  

  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ دیروز همزمان با روز جهانی صنایع دستی، کارگاه آموزشی تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی با حضور معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان در مرکز آموزش شماره یک صنایع دستی یزد افتتاح شد.

  "محمد رضا دهقان مهرجردی" معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در خصوص برگزاری این دوره آموزشی گفت: دوره آموزشی تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی در بخش مقدماتی و شناخت سنگ های قیمتی با نظارت معاونت صنایع دستی و با همکاری شرکت تعاونی فیروزه آبی در مرکز آموزش شماره یک صنایع دستی آغاز به کار کرده است.

  دهقان مهرجردی برگزاری این دوره آموزشی را بسیار مفید ارزیابی کرد و گفت: امید است کلاس مذکور با توجه به اشاعه فرهنگ و هنر گامی باشد در راستای توسعه‌ی این‌گونه مراکز در سطح استان و همچنین مشوقی جهت ترغیب و ساماندهی مشاغل این مجموعه به امور فرهنگی ـ هنری و به خصوص صنایع دستی باشد.

  معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در پایان افزود: این کلاس برای آموزش حداقل 10 هنرجو در هر دوره آموزشی برنامه ریزی شده است که علاقمندان می توانند جهت ثبت نام با شماره 36220018 (شرکت تعاونی فیروزه آبی) تماس حاصل نمایند.

  منبع خبر:
  تاریخ نشر: 1397/03/21
  148 بار

  دیدگاه کاربران